solidshare
solidshare
Duyuru: Konu arama işlevi aradığınızı kolay bulmanız için güncellenmiştir.
SolidShare.NET » Katılımsız (Unattended) » Katılımsız Programlar » Revo Uninstaller Pro 5.0.8 | Katılımsız
Revo Uninstaller Pro 5.0.8 | Katılımsız
Kategori: Katılımsız (Unattended) » Katılımsız Programlar | Tarih: 5-12-2022, 22:39 | Ekleyen: KiNGHaZe | 6 467 / 7
 • 100

Bu Konunun Yazıcı Sürümü Makaleyi Şikayet Et


Revo Uninstaller Pro 5.0.8 | Katılımsız

bilgi

Yazılımlar, oyunlar, işletim sistemi güncellemeleri, araçlar, vb.. derken; sabit sürücümüzün aşırı biçimde dolduğunu, bir zamanlar hıphızlı çalışan işletim sistemimizin eklenen dosyalar yüzünden günden güne yavaşladığını, sabit sürücülerimizin yetersiz alan sinyalleri ile hata vermeye başladığı ve masaüstümüzün birçok simge ile dolup taştığını, günümüzde gittikçe hızlanan internet hızımız ile çok daha kısa sürede hisseder olduk. Bu bağlamda hemen Denetim Masamızı açtık ve Windows'un klasik Program/Ekle Kaldır aracımızı çalıştırarak kurduğumuz birçok ek programın başarıyla kaldırıldığını gördük.

Ancak tüm yüklediğimiz yazılımları kaldırdıktan sonra bir de baktık ki, sildiğimizi sandığımız klasörlerimiz aynı yerde duruyorlar, Windows klasörümüz hala daha aşırı derecede kabarık durumda, kayıt dosyamızda sildiğimizi düşündüğümüz tüm programların girişleri olduğu gibi duruyor ve masaüstümüzde silemediğimiz tanımsız simgeler biriktikçe sistem kilitlenmelerimiz daha bir artıyor.

Malesef, yıllarca önce geliştirilen klasik Windows Program Kaldırıcı aracısı, Vista ile bile hala aynı temel basit mantık üzerinde çalışıyor. Birbirinden çok farklı kurulum sistemleri ile de tam olarak uyumlu çalışmayan bu araç, yazılımlarca gelen yetersiz kodlanmış kaldırma eklentilerini de hesaba kattığımızda, kayıptan başka bir işe yaramıyor.
Neyseki artık klasik Windows kaldırıcısı ile uğraşmak ya da ücretli ve sadece görünürde dosya temizleme işini yaptığını söyleyen 3. parti yazılımlara ihtiyacımız kalmadı. Revo Uninstaller, kaldırmadan önce ve sonra yaptığı ayrıntılı sistem ve dosya taraması sayesinde, hiçbir aracın kolay kolay tespit edemeyeceği gereksiz artık dosyalarını hiçbir ek işleme gerek duymadan temizleyebiliyor; üstelik Türkçe desteği ve yine ücretsiz sunulan sistem araçları ile birlikte...

Revo Uninstaller Programının Ayrıntılı Özellikleri :

Revo - Kaldırıcı
Kaldırıcı : Kaldırma aracısı bilgisayarda yüklü tüm yazılımları tarayıp kullanıcılara sunabilir. İçerik menüsü, Google araması, üretici sitesi ziyareti, program modülleri bilgileri gibi birçok ek özellik de yine bu bölümden erişilebilir. Arama özelliği sayesinde, kaldırmak istenilen programın sadece adını yazmak ya da ad kısmına ilk birkaç harfini girmek yeterlidir. Uygulama, bilgisayarda programı kaldırmadan önce ve kaldırdıktan sonra ayrı ayrı taramalar yapıp, ana programın kaldırıcısı tarafından silinemeyen ya da geride bırakılmış tüm geçici dosyaları başarılı bir şekilde böylece temizleyebilir.
Revo - Avcı Modu
Avcı Modu : Revo yapımcıları tarafından özel olarak geliştirilmiş bu özellik, tam olarak iki ayrı kipte çalışmak için düzenlenmiştir; Avcı kipi ve Sürükle/Bırak kipi. Bu iki yenilikçi özellik, bilgisayarınızda yüklü programları kaldırmanız için sadece programın simgesini ilgili kutuya sürükleyebilme ve kaldırma işlemine başlayabilme esnekliğini sağlarlar. Aynı kip ile çalışan bir programın penceresine Avcı simgesini sürüklediğinizde de karşınıza, ilgili programın tam olarak kaldırılabilme seçenekleri gelecektir.
Revo - Gereksiz Dosyalar
Gereksiz Dosya Temizleyicisi : Bu seçenek bilgisayarınızdaki birbirine eş, gereksiz yer kaplayan dosyaları tek seferde temizleyebilmenizi sağlar. Bu tarz gereksiz dosyalar, gerek Windows, gerekse de diğer birçok uygulama tarafından dönem dönem oluşturulurlar. Bir süre sonra bilgisayarda oldukça fazla miktarlarda yer kaplamaya başlarlar. Belirli zamanlarda Revo yazılımının bu özelliğini kullanarak, oldukça yüksek miktarda boş sürücü alanı kazandığınızı görüp şaşıracaksınız.
Revo - Araçlar
Windows Araçları : Her Windows işletim sisteminde, standart başlat menüsü veya denetim masasından direkt olarak erişemeyeceğimiz oldukça fazla sayıda yardımcı araç bulunur. Ne yazık ki bilgisayar kullanımını düzenlemeyi ve sistem özelleştirmelerini içeren bu ek işletim sistemi eklentilerine Microsoft'un aşırı korumacı tutumu yüzünden direkt olarak erişebilmemiz oldukça zahmetli olabiliyor. Revo yazılımının bu özelliği sayesinde, 10'dan fazla Windows aracına (Sistem Geri Yükleme, Ağ Bilgisi, Ağ Tanımlaması, Güvenlik Merkezi, Sistem Bilgisi Ve Özellikleri, Sanal Klavye, TCP Araçları, Servisler, vb..) tek bir pencereden direkt olarak ulaşabilme şansına sahip oluyoruz.
Revo - Başlangıç
Başlangıç Yöneticisi : Bu araç ile sistem açılışınızda otomatik olarak çalışmaya ayarlanmış tüm programları takip edip, kendiliklerinden başlatılıp başlatılmayacaklarını düzenleyebilirsiniz. Revo'nun bu aracında, Windows kaydındakinin aksine, ilgili yazılımlar hakkında çok daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilir, otomatik başlangıcın kapatılıp kapatılmaması hakkındaki önerilere erişebilir ve ilgili servisin o anda çalışıp çalışmadığıyla ilgili çok daha ayrıntılı bilgilere de sahip olabilirsiniz. Otomatik başlangıç listeniz ne kadar kalabalıksa, Windows kullanım ve açılış hızınızın da o kadar yavaşlayacağını gözönünde bulundurmanızı öneriyoruz.
Revo - Tarayıcılar
Internet Tarayıcıları : Kullandığınız tüm tarayıcılar, daha hızlı erişim ve özelleştirmeler için ziyaret ettiğiniz sitelere ait dosyaları bilgisayarınızda saklarlar. Dolayısıyla, özellikle paylaşılan bir bilgisayarda bulunuyorsanız, o bilgisayara giren her kullanıcı çok basit yöntemlerle ziyaret ettiğiniz tüm site bilgilerine rahatlıkla erişebilir. Revo Programı, tüm geçici dosyalar ve kayıt bilgilerini; Firefox, Internet Explorer, Netscape ve Opera tarayıcılarını destekleyerek tamamen temizleyebilir. Geçici dosyaları da silebilen bu özelliği sık sık kullanmanızı, oldukça fazla miktarda boş alan kazanmanız ve tarayıcı hızınızı da hissedilen oranda arttırabilmeniz bakımından mutlaka öneriyoruz.
Revo - Ofis
MS Ofis Temizleyicisi : Bu özellik, tüm MS Word, Excel, Access, PowerPoint ve FrontPage programları tarafından kullanılan geçmiş kayıtlarını ve geçici dosyaları temizlemenizi sağlar. Böylece, özellikle paylaşımlı bir bilgisayar kullanıcısı iseniz, gizliliğinizi 3. bir kişiden de korumuş olacaksınız. Araç, tüm eski ve yeni Microsoft Office sistemlerini tam olarak desteklemektedir.
Revo - Windows
Windows Temizleyicisi : Microsoft Windows sisteminiz, bilgisayarınızda yaptığınız hemen hemen tüm işlemlerin ayrıntılı olarak kaydını tutar. Bu araç ile Windows tarafından tutulan tüm gizlilik düşmanı kayıtları tek bir pencere içerisinden temizleme şansına sahipsiniz. Güvenliğiniz ve gizliliğinizi korumanız açısından bu özelliği de sık sık çalıştırmanızı öneriyoruz.
Revo - Kanıtlar
Kanıt Yok Edicisi : Bilgisayarınızdaki dosya ya da klasörleri silmeniz veya programları kaldırmanız, sanılanın aksine tam olarak tüm o dosyalardan kurtulmanız anlamına gelmez. Geri Dönüşüm Kutusunu boşalttığınızda, hatta sabit sürücünüzü formatladığınızda, dosyalar ve klasörler aslında sadece silinecek olarak işaretlenirler ve üzerlerine herhangi bir veri yazılmamışsa, sabit sürücü partisyonundan kolaylıkla geri getirilebilirler. Veri kurtarma yazılımları ile çoğu durumda bilgisayarınızı ilk aldığınızda oluşturduğunuz birçok dosyanın bile oldukça kolay bir biçimde geri getirilebildiğini söylesek, sanırız gizliliğinizi korumak adına çok daha fazla endişelenmenize sebep olabiliriz. Tüm bu endişelerinizi bu araç ile tamamen giderebilir, dosyalarınızı hiçbir program ya da donanım ile geri getirilemeyecek şekilde silebilirsiniz.
Revo - Silme
Geri Dönüşümsüz Silme : Yukarıdaki aracın bir nevi tamamlayıcısı olan bu eklenti ile de, sadece geri getirilmemesini istediğiniz dosya ve klasörleri işaretleyip, tek tek geri dönüşüm işlemini engelleyebilirsiniz. Ancak, bu iki aracı sadece profesyonel kullanıcıların kullanmalarını öneriyoruz, zira silinen dosyalar bir daha hiçbir şekilde erişilemeyeceklerdir.Boyut: 17.3 MB
Dil: Multi Language (TR)
Kullanim: Full Sürüm
MD5: DED06FB8393FB0F2E99E9D185FA03E57
Platform: Windows 7 ve Üstü
[x86 & x64]

.: Kurulum Notlari :.

# Otomatik Güncelleme Denetimi Kapatılmıştır.
# Sağ Tik Revo Uninstaller Fonksiyonu Kapatılmıştır.
# Yedeklemeler ve Sistem Geri Yükleme Noktası Oluşturması Kapatılmıştır.
# Kurulumla Ilgili Bilgi Verilene Kadar Bekleyiniz…

indir


vip
Dikkat! Gizli yazıları görüntüleme yetkiniz bulunmuyor.


  Konu Etiketleri:
  Konu Bağlantı Araçları
Direk Link:
BB-code:
HTML:
 1. #6 | Yazan: MrBasri | Tarih : 6 Ocak 2023 23:47 Yorumu Şikayet Et
  hibit mi daha iyi yoksa bu mu ya boşuna ikisini de kurmayayım
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim


  İsim: Hasan Basri
  Durum: Şuan Offline
  Statü: Vip
  Şehir: İzmir
  Konu Sayısı: 0
  Yorum Sayısı: 10
  1. #5 | Yazan: Romakiyo | Tarih : 7 Ocak 2023 00:08 Yorumu Şikayet Et
   HiBit hızlı pratik ve ücretsiz bir alternatif, ancak Revo bi tık daha kapsamlı ve bazı programlara özel daha detaylı kalıntı temizleme var. Uzun vakit Revo deneyimden sonra HiBite geçtik ve öylede devam ediyor, henüz aratmadı Revo kendini.
   • Beğenmedim
   • 0
   • Beğendim

   İsim: İbrahim
   Durum: Şuan Online
   Statü: Editör
   Şehir: İstanbul
   Konu Sayısı: 84
   Yorum Sayısı: 719
 2. #4 | Yazan: BonneChance | Tarih : 26 Aralık 2022 18:54 Yorumu Şikayet Et
  Eline, emeğine sağlık.
  • Beğenmedim
  • +1
  • Beğendim


  İsim: ugi
  Durum: Şuan Offline
  Statü: Vip
  Şehir: Bandirma
  Konu Sayısı: 0
  Yorum Sayısı: 9
 3. #3 | Yazan: basıkaraç58 | Tarih : 9 Aralık 2022 15:38 Yorumu Şikayet Et
  eline sağlık kolay gelsin
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim


  İsim: Ali paşa
  Durum: Şuan Offline
  Statü: Üye
  Şehir: İstanbul
  Konu Sayısı: 0
  Yorum Sayısı: 279
 4. #2 | Yazan: cpl18 | Tarih : 7 Aralık 2022 08:13 Yorumu Şikayet Et
  Eline sağlık.
  • Beğenmedim
  • 0
  • Beğendim
  |^^^^^^^^^^^^\ ||\
  |_ TEŞEKKÜRLER _| | |´""|""\_____
  | _______________ l | |__|__|____|)
  (@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)

  VATAN sevgisi ahlakta iyiliği, ahlakta iyilik de VATAN sevgisini meydana getirir.

  İsim: Ali DEMİR
  Durum: Şuan Offline
  Statü: Vip
  Şehir: Türkiye
  Konu Sayısı: 0
  Yorum Sayısı: 2 761
 5. #1 | Yazan: perucho | Tarih : 6 Aralık 2022 06:21 Yorumu Şikayet Et
  thanks
  • Beğenmedim
  • +1
  • Beğendim


  İsim: Pedro Suarez
  Durum: Şuan Offline
  Statü: Üye
  Şehir:
  Konu Sayısı: 0
  Yorum Sayısı: 569
 6. #0 | Yazan: avas | Tarih : 6 Aralık 2022 00:22 Yorumu Şikayet Et
  Emeğine sağlık.
  • Beğenmedim
  • +1
  • Beğendim


  İsim:
  Durum: Şuan Offline
  Statü: Üye
  Şehir: avas
  Konu Sayısı: 0
  Yorum Sayısı: 891
Bilgilendirme
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
Kullanıcı Paneli
Kayıt Ol! Şifremi Unuttum?
Editörün Seçimi
 • Son Yorumlar
 • Popüler Konular
 • 
 • Bağlantılar
 • Etiketler
 • Arşiv

 • Şubat 2023 (44)
  Ocak 2023 (131)
  Aralık 2022 (101)
  Kasım 2022 (129)
  Ekim 2022 (120)
  Eylül 2022 (150)
  Aktif Kullanıcılar
  Kullanıcılar : montediaz, djdigy, KiNGHaZe, harock, mkaplan, Romakiyo, BomBom
  Arama Motorları : Crawl Bot, Google Bot, Yandex Bot
  Şuan Sitede 7 kullanıcı, 3 arama motoru, 42 ziyaretçi ile toplamda 52 kullanıcı bulunmaktadır.